Téigh i dteagmháil
R-phost
nancy@dsycn.com
Cíor
est
Blaganna
Blaganna
Blaganna

Tuiscint a fháil ar dhifríochtaí agus ar róilna gcineálacha éagsúla gléasraí cumhachta i dtarchur, claochlú, dáileadh, agus úsáid!

June 17th at 4:03pm

trafo alajaam

Sissejuhatus:

Alajaam on elektrisüsteemi elektrijaam, mis muundab pinget, võtab vastu ja jaotab elektrienergiat, kontrollib elektrivoolu ja reguleerib pinget. See ühendab elektrivõrgu kõigil pingetasanditel oma trafode kaudu. Elektrijaama toodetud elektrienergia edastamiseks kaugetesse kohtadesse on vaja pinget suurendada ja teisendada see kõrgepingelektriks ning seejärel vähendada pinget vastavalt vajadusele kasutaja lähedal. Selle pinge tõusu- ja langustöö lõpetab alajaam.

Alajaam on vahelduvvoolu muundamise protsess

DC

AC konkreetses keskkonnas. Veealistes ülekandekaablites ja pikkades

kaugusülekanne, mõned kasutavad suurt-pinge alalisvoolu ülekande- ja muundusvormid. Alavoolu ülekanne ületab vahelduvvoolu ülekande mahtuvuskadu ja on energiaga-säästvad mõjud.-Alajaam koosneb peamiselt suurtest-pinge- ja keskpingealajaamad või kõrge-pingealalajaamad, mille kõrgepingest üks tase on madalam. Alajaam hõlmab suurt ala, mis varieerub vastavalt erinevatele pingetasemetele ja võimsustele. Mõned inimesed kutsuvad seda trafojaamaks. Erinevate suuruste järgi nimetatakse väiksemaid alajaamadeks. Alajaam on suurem kui alajaam.

Funktsioon:

Alajaam on üleminekuseade, mis ühendab elektrijaama kasutajaga. Elektrijaamadest elektrit tarbivate linnade ja tehaste pika kauguse ning elektrijaamade tekitatud madalpinge tõttu on vool väga kõrge. Kui vool on suur, tekib Joule seaduse kohaselt ülekandeliinis suur hulk soojust, mis võib põhjustada ülekandeliini kahjustusi. Lisaks on voolu muundamine soojusenergiaks samuti kadu. Seetõttu on vaja suurendada elektrijaama pinget alajaama kaudu 500000 voldini ja seejärel edastada see pika vahemaa kaudu linnadesse ja tehastesse, kus me elame. Seejärel vähendatakse pinget kohalike alajaamade kaudu ning jaotuse ja muude meetmete kaudu saab sellest meie päevane 220-voltne pinge.-Asukoht:-Toiteallika säästlikkuse vaatenurgast peaks alajaam olema koormuskeskuse lähedal. Tootmise seisukohast ei tohiks alajaam takistada tootmist ja transporti tehases ning samuti peaks alajaama enda seadmete transport olema mugav. Ohutuse seisukohast peaksid trafo- ja jaotusjaamad vältima tuleohtlikke ja plahvatusohtlikke kohti. Alajaam peab asuma seadme tuulepoolsel pool. Ettevõtetes ei ole lihtne seadistada kohtadesse, mis on kalduvad tolmu ja kiudainete sadestumisele. Alajaam ei tohiks asustada tihedalt asustatud aladel. Alajaama koha valimisel ja ehitamisel tuleks arvesse võtta ka tulekustutuse, korrosiooni vältimise, reostuse vältimise, veekindluse, vihma vältimise, lume vältimise, maavärinakindluse ja väikeloomade sisenemise vältimise nõudeid.

Alajaam

 

Sissejuhatus:

Alajaam on koht ja koht, kus pinget muudetakse. See on koht elektrisüsteemis, kus elektrienergia pinge ja vool muundatakse, kontsentreeritakse ja jaotatakse. Elektrienergia kvaliteedi ja seadmete ohutuse tagamiseks on alajaamas vaja pinge reguleerimist, voolujuhtimist ning ülekande- ja jaotusliinide ning suuremate elektriseadmete kaitset. Vastavalt nende eesmärkidele võib neid jagada elektrijaamadeks ja veojõujaamadeks (elektriraudteedele ja trammidele). Riiklikus standardis GB50053 täpsustatud mõiste määratlus

94 "10kV ja allpool asuvate alajaamade projekteerimisspetsifikatsioon" on "10kV ja allpool asuvate vahelduvvoolu toiteallikas annab elektriseadmetele toidet pärast toitetrafo muundamist". Sellele nõudele vastavaid alajaamu nimetatakse alajaamadeks.

Funktsioon:

Alajaama ülesandeks on elektrijaama toodetud elektrienergia ülekandmine, mille pinge üldjuhul ei ületa ühte või kahte kilovolti. Kui see edastatakse otse pika vahemaa kaudu, on liinivool väga kõrge, mille tulemuseks on liinil märkimisväärne energiakadu, mis ei ole ökonoomne ja liini ülekandevõimsus on väga madal. Seega on vaja kasutada trafot pinge suurendamiseks kümnete tuhandete või isegi sadade tuhandete voltideni (sõltuvalt kaugusest ja võimsusest), et vähendada liinivoolu. Erineva kauguse ja võimsusega elektriliinide ühendamiseks elektrivõrku ning üldise ohutuse suurendamiseks on vaja erinevate tasandite liinide sobitamiseks ja ühendamiseks mitut alajaama. Samamoodi pärast kõrget

 

Pingelekter tarnitakse sihtkohta, et rahuldada erinevate kasutajate vajadusi, tuleb seda vähendada mitmele tasemele nagu 10500V, 6300V, 400V (s.o 380)

220V), jne Nii et praktilistes rakendustes on vaja nii palju alajaami. Üldine peaalajaam viitab esmasele trafole, mis on varustatud sekundaarse trafoga. Primaarset trafot kasutatakse kõrge

pinge jaotus ja ei vastuta pinge ülekande eest.

Jaotusruum

Sissejuhatus:

 

Jaotusruum, tuntud ka kui elektrijaam, on riiklikes standardites määratletud kui "kõrge

pinge jaotusseade, mis töötab ainult elektrienergia avamiseks, sulgemiseks ja jaotamiseks jaamas, ilma põhitrafota ribal. Jaotusruumi pingetase on alla 35KV ja sees on paigaldatud lülitid, trafod, kondensaatorid ja nendega seotud kaitsemeetmed.

Jaotusjaama ja alajaama vaheline erinevus seisneb selles, et jaotusruumis (alajaamas) ei ole trafosid, samas kui alajaamas on kõik trafod.

Asukoht:

Transformer- ja jaotusjaamad viitavad peamiselt trafo- ja jaotusruumidele elamupiirkondades või hoonetes. Jaotusruum on hoone toitesüsteemi võtmeosa ja spetsiaalne elektrik töötab ööpäevaringselt.

Erinevus avaliku jaotusruumi ja spetsiaalse jaotusruumi vahel on järgmine:-1. Õiguste osas haldab spetsiaalset jaotusruumi omanik iseseisvalt; Avalikku jaotusruumi haldab elektrivarustusbüroo.

2. koormusjaotuse seisukohalt on eraldi jaotusruumi tarnitav koormus elektrienergia ühiskonna avalikele rajatistele ja seadmetele, nagu tuletõrjepumbad, kodumajapidamispumbad, ventilaatorid, liftid, avalik valgustus ja kaubanduslikud toetusseadmed; Ühise jaotusruumi poolt kantav koormus on ette nähtud üksnes elamu elektrienergia jaoks.

 

Laiendatud lugemine: Kas kogukonna jaotusruum kiirgab inimkeha?

Keskkonnaeksperdid ütlevad, et teaduslikult rääkides tekitavad jaotusruumid vahelduvvoolu tootmisel teatavat kiirgust, kuid kiirgustase on väga madal ja kindlasti riiklike standardite piires, mis võib olla vaid veidi kõrgem kui kodumasinate, näiteks külmikute ja arvutite puhul. "Lisaks on jaotusruumi toiteallikad eraldatud seintega ja tavalised telliseinad võivad põhimõtteliselt kaitsta kiirgust, nii et jaotusruumi kiirgus ei mõjuta inimkeha ja rahvusvahelised epidemioloogilised uuringud ei ole seda kunagi tunnustanud."

Kuid keskkonnaeksperdid ütlevad, et kuigi jaotusruumis ei ole kiirgusseostust, võib sumina olla veidi müra. "Müra jaotusruumis kuulub madalale

sagedusmüra tugeva läbipaistvusega, kuid see ei ületa keskkonnakatsete standardit. "-Jaamade avamine ja sulgemine/Sissejuhatus:-Lülitusjaam tähendab jaotusjaama, mis kasutab lülitusseadmeid ahelate avamiseks ja sulgemiseks ilma pinge muundamata. See on elektrijaam, mis varustab kõrge

pingelekter mitmele ümbritsevale energiatarbijale, mis asuvad elektrisüsteemi alajaama alumisel tasandil. Selle iseloomulik on see, et toiteallika sissetuleva ja väljuva külje pinge on sama. Loomulikult on piirkondlikel alajaamadel ka lülitusjaamade funktsioon. Kuid tuleks selgitada, et vahetusjaam erineb alajaamast.

 

Lülitusjaamad viitavad ka elektri vastuvõtmiseks ja jaotamiseks kasutatavatele toiteallika- ja jaotusrajatistele ning neid nimetatakse kõrgetes piirkondades asuvateks lülitusjaamadeks.

pingevõrgud. Keskpinge elektrivõrgu lülitusjaama kasutatakse tavaliselt 10kV võimsuse vastuvõtmiseks ja jaotamiseks. Lülitusjaamadel on tavaliselt kaks sisendit ja mitu väljundit (tavaliselt 4

6 väljundit), kuid vastavalt erinevatele nõuetele saab sisenditele ja väljunditele paigaldada kaitselülitid ja koormuslülitid. See on kombinatsioon täielikult metallist suletud jaotusseadmetest pingetasemega alla 10KV, mis võivad töötada väljas. Ülekandevõimsus on umbes 8000KW, pakkudes krundi või piirkonna transformatsiooni- ja jaotusruumidesse keskpinge energiat.

Asukoht:

Asub jaamade, kaubajaamade, elektriliste veduridepoode, keskusjaamade ja muude suurte lastialade lähedal.

 

Funktsioon: toiteallika varre segmenteerimine, õnnetuste ulatuse vähendamine ja toiteallika töökindluse ja paindlikkuse parandamine; vähendada alajaamade keerukust; Pinget muutmata on jaotusalajaamaga võrdväärne ainult toiteahelate arvu suurendamine.

Box tüüpi trafo (tavaliselt tuntud kui box trafo)-Sissejuhatus:

Kast tüüpi alajaam, tuntud ka kui ettevalmistav alajaam või ettevalmistav alajaam. Tegemist on kompaktse tehase ettevalmistatud sise- ja välistingimustes jaotusseadmetega, mis koosnevad kõrgest

 

pingelülitid, jaotustrafod ja madal

pingejaotusseadmed, mis on paigutatud vastavalt teatud juhtmestikule. See ühendab orgaaniliselt trafo pinge vähendamise ja madala

pinge jaotus ja paigaldatakse niiskusesse

 

tõend, roostekindel, tolmukindel, näriliste kindel, tulekindel, anti

vargus, isoleeritud, täielikult suletud ja liikuv teraskonstruktsiooni kasti. See sobib eriti linnavõrgu ehitamiseks ja renoveerimiseks ning on uut tüüpi alajaam, mis on tekkinud tsiviilehituse alajaamade järel. Tavaliselt muudetakse kõrgepinge madalpingeks, näiteks 10kV liin muundatakse trafo kaudu 380V tööpingeks.

Kastitüüpi alajaam (lühendatud kui kastitrafo) koosneb tavaliselt kõrgepinge ruumist, traforuumist ja madalpingeruumist. Box trafo toode on suhteliselt lihtne trafo ja jaotusseade ning selle trafo osa valikut saab käsitleda vastavalt üldreeglitele, mille võimsus üldjuhul ei ületa 1250kVA. Ajutine kastitrafo: ajutine kastitrafo, mida kasutatakse ajutisel otstarbel, näiteks ehitusplatsil ajutine trafo, mis demonteeritakse tulevikus ja mida ei säilitata püsivalt kasutamiseks.

 

Funktsioon:

Kast tüüpi alajaami kasutatakse kõrge

Tõusevad elamud, luksusvillad, ruutpargid, elamupiirkonnad, väikesed ja keskmised

 

suurused tehased, kaevandused, naftaväljad ja ajutised ehitusplatsid elektrienergia vastuvõtmiseks ja jaotamiseks jaotussüsteemis.

Asukoht:

Esimest tüüpi kasutatakse peamiselt linnade elamukogukondades ja tänavatel elektri tipptasemel. Kui meil on vaja pinget suurendada, peame kasutama oma seadmeid

 

kastitüüpi alajaam.

Teist tüüpi kasutatakse peamiselt ajutiseks energiavarustuseks, näiteks ehitusplatsidel, kus on vaja olemasolevate hoonete juuresolekul elektriseadmeid renoveerida. Karbitüüpi alajaami kasutatakse sageli ka välioperatsioonides, nagu kaevandused, ehitusplatsid, dokid, lennujaamad jne.

Veojõu alajaam

 

Sissejuhatus:

Spetsiaalne elektrilise veojõu alajaam. Veojõujaam muundab piirkondliku elektrisüsteemi saadetava elektrienergia elektriliseks veojõuks sobivaks elektrienergiaks vastavalt elektrilise veojõu erinevatele nõuetele voolu ja pinge jaoks ning saadab selle raudteeliini kaudu loodud kontaktõhuvõrku elektrivedurite toitmiseks või linnatranspordi jaoks vajalikku toitesüsteemi, näiteks metroo elektrisõidukite või trammide toitmiseks.

Veojõujaama ülesanne on muuta kolm

 

faas 110KV (või 220KV) kõrge

pinge vahelduvvooluvõimsus kaheks üheks

faas 27,5KV vahelduvvoolu ja seejärel toite kontaktvõrku (nimipinge 27,5KV) nii üles- kui ka allapoole raudtee suunas. Veojõujaama mõlemal pool asuvat kontaktvõrku nimetatakse toiteallikaks. Nende kahe haru kontaktvõrgu pingefaasid on erinevad, tavaliselt eraldatakse faasiisolaatoritega.

 

Elektrifitseeritud raudteel on mitu veojõujaama, mille kaugus on ligikaudu 40

50 kilomeetrit külgnevate alajaamade vahel. Pikkadel elektrifitseeritud raudteedel, et segmenteerida kõrge

pinge ülekandeliinid ja vähendavad rikete ulatust, samba veojõu alajaamad paigaldatakse tavaliselt iga 200 aasta tagant

 

250 kilomeetrit. Lisaks üldise alajaama funktsioonide täitmisele jaotavad nad ka kõrgelt saadetud elektrienergiat.

pinge elektrivõrk teistesse vahejaamadesse oma liinide ja ülekandeliinide kaudu.-Asukoht:

Veojõujaam muundab piirkondliku elektrisüsteemi saadetava elektrienergia elektriliseks veojõuks sobivaks elektrienergiaks vastavalt elektrilise veojõu erinevatele nõuetele voolu ja pinge jaoks ning saadab selle raudteeliini kaudu loodud kontaktõhuvõrku elektrivedurite toitmiseks või linnatranspordi jaoks vajalikku toitesüsteemi, näiteks metroo elektrisõidukite või trammide toitmiseks.

 

Vahestuspaviljon

Sissejuhatus:

Kahe veojõujaama keskele paigutatud võimaldab see paralleelselt või eraldi töötada kahel külgneval kontaktvõrgu toiteallika sektsioonil (sama toiteallika üles ja alla või kahe külgneva alajaama kahel toiteallikal). Kui teatava sektsiooni kontaktvõrgus esineb lühisviga vaheseina mõlemal pool, võivad veojõujaama söötja kaitselüliti ja vaheseina paviljoni kaitselüliti releekaitse toimingul automaatselt käivituda, katkestades vigase sektsiooni kontaktvõrgu, samal ajal kui vigase sektsiooni kontaktvõrk jätkab töötamist, vähendades seeläbi õnnetuse ulatust poole võrra.

 

Funktsioon: faaside eraldamine; piirkondadevaheline toiteallikas; Piirake õnnetuse ulatust.


Asukoht: asub kahe veojõujaama vahel, et suurendada toiteallika paindlikkust ja töökindlust.

 

②-②

 

②-②-②

 

 

 

 

 

 


 

②-②-②-②-②-②

 

 

 

②-②-②

 

 

②-②

 

 

 


 


 

②-②-②-②

 

②-②-②-②-②