Спецификации на инсталацията за шкафове за разпределение на високо и ниско напрежение
1. Проверка на подготвителната работа преди монтажа
Преди монтажа надзорният инженер и инженерът от страна А проверяват дали пътят за достъп е безпрепятстван. Ако е необходимо, от главния изпълнител се изисква да изгради прост транспортен канал за свързване с различни инсталационни точки. Оформлението на строителната площадка трябва да отговаря на изискванията за безопасно и цивилизовано строителство. В същото време е необходимо да се провери подреждането на строителното оборудване от инсталационното звено, да се наблюдава инсталационното звено, за да се инспектира строителното оборудване и да се гарантира, че то е в добро състояние. Преди върхаОборудването за напрежение пристига на мястото, разпределителното помещение, окопа и фундаменталната стомана трябва да са напълно завършени.
1) Разпределително помещение
Разпределително помещение: Преди изграждането на разпределителното помещение подробните чертежи, необходими за изграждането на разпределителното помещение, трябва да бъдат представени на строителната страна (в рамките на 2 седмици след подписването на договора, фокусът трябва да бъде върху потвърждаването на позицията, съдържанието и времето за завършване на чертежите на клиента). По време на строителния процес на разпределителното помещение, нашият технически персонал или кооперативни звена трябва да наблюдават на място, за да се избегнат строителни грешки. (Изграждането на разпределителната зала ще отнеме около 2 седмици)-2) Основание
Поставянето на каналната стомана трябва да съответства на резервирания въздуховод за оборудване в разпределителното помещение и минималното разстояние между оборудването и стената трябва да бъде ясно (ако разстоянието е твърде близо, вратата на шкафа на оборудването не може да бъде отворена). (Заваряването на каналната стомана отнема около 2 дни и нашият технически персонал трябва да присъства за напътствия.)3) Оборудването пристига на обекта
Ако разпределителното помещение и основата не са построени правилно, оборудването трябва да има място за съхранение (за да се предотврати дъжд или да се осигурят необходимите дъждоустойчиви материали).
2. Инсталиране
2.1 Вратите и прозорците на всяко разпределително помещение трябва да са стегнати, а помещението трябва да е чисто.2.2 Монтажът на разпределителния панел е стабилен. Връзката между вътрешното оборудване и различните компоненти е твърда.
2.3 Заземяването на панелите и шкафовете трябва да бъде твърдо и добро. Отварящите се панели и вратите на шкафа, оборудвани с електрически уреди, трябва да бъдат надеждно свързани към заземената метална рамка с гъвкави проводници.
2.4 Монтажът на клемните кутии трябва да бъде твърд, добре запечатан и позицията на монтаж трябва да бъде лесна за проверка. Когато са инсталирани в редове, те трябва да бъдат подредени спретнато.
2.5 Кабеляването вътре в разпределителния панел трябва да бъде хоризонтално и вертикално, без хлабави винтове и добър контакт между краищата на проводника.2.6 Компонентите вътре в диска са фиксирани надеждно без разхлабване, а контактите са свободни от окисляване и борби
.
2.7 Конекторите на вторичната верига трябва да бъдат изработени от медни продукти. Специфични изисквания за окабеляване:
2.7.1 Свързването на електрическите вериги (болтово свързване, вмъкване, заваряване и др.) трябва да бъде твърдо и надеждно.2.7.2 Краят на кабелното ядро и съответстващата жица трябва да бъдат маркирани с номера на веригата им; Номерирането трябва да е правилно, почеркът трябва да е ясен и не лесно избледнява.
2.7.3 Чисто, ясно и естетически приятно окабеляване; Изолацията на проводника е добра и неповредена.
2.7.4 Не трябва да има фуги в проводниците вътре в панелите и шкафовете.2.7.5 Кабеляването от всяка страна на всяка клемна дъска обикновено е едно и не трябва да надвишава две.
Електрическата разлика между заредените части на вторичната верига с напрежение 2,8 400 волта или по-малко, или между заредените части и земята, не трябва да бъде по-малка от 4 милиметра. Разстоянието на изтичане не трябва да бъде по-малко от 6 милиметра.
2.9 Жиците, използвани за свързване на подвижни части (уреди за врати, контролен панел и др.), също трябва да отговарят на следните изисквания:
2.9.1 Трябва да се използват многолентови гъвкави проводници и да има подходящо излишно количество по време на монтажа.2.9.2 Кабелният сноп трябва да има подсилен изолационен слой (като пластмасова тръба).
2.9.3 При свързване към електрически уреди краищата трябва да бъдат плътно усукани и да не се разхлабват или счупват.
2.9.4 Закрепете подвижните части с клипове в двата края.
2.10 Контролните кабели и техните ядрени проводници, въведени в панелите и шкафовете, трябва да отговарят на следните изисквания:2.10.1 Кабелите, въведени в панелите и шкафовете, трябва да бъдат подредени спретнато, избягвайки кръстосване, и здраво фиксирани, за да се предотврати механично напрежение върху свързаните клемни платки.
2.10.2 Стоманената лента от бронирани кабели не трябва да влиза в панела или шкафа; Краят на точката на рязане на бронираната стоманена лента трябва да бъде плътно вързан;
2.10.3 Контролни кабели, използвани за логически схеми като защита и управление на транзистори, когато се използват защитени кабели, техният защитен слой трябва да бъде заземен; Ако не се използват защитени кабели, резервният проводник на ядрото трябва да има един заземяващ проводник;
2.10.4 Гумените изолирани жици трябва да бъдат защитени с изолационни тръби;
2.10.5 Кабелните ядра вътре в панелите и шкафовете трябва да бъдат подредени вертикално или хоризонтално по правилен начин и не трябва да бъдат произволно изкривени или кръстосани; Резервното ядро трябва да има подходящ марж.2.11 В райони, където изолираните проводници могат да бъдат корозирани от масло, трябва да се използват изолирани проводници, устойчиви на масло, или да се предприемат мерки за устойчивост на масло.
2.12 Технически изисквания за безопасност на разпределителното оборудване:
2.12.1 Когато за захранване се използват два или повече източника на захранване, между главните входящи и свързващи превключватели на всеки източник на захранване трябва да се монтират блокиращи устройства (с изключение на тези, изпратени от отдела за захранване).
2.12.2 Между изолационния превключвател и съответния прекъсвач на вътрешния комплект оборудване трябва да се монтира блокиращо устройство.2.12.3 Фазовото цветово подреждане на разпределителното устройство трябва да отговаря на следните правила:
(1) Фазовото цветово подреждане на всяка верига в рамките на едно и също разпределително устройство трябва да бъде възможно най-последователно.
(2) Твърдата шина трябва да бъде боядисана с цветова схема от жълто за фаза А; В фаза "зелено"; В
фаза червена; Нулева линия черна.(3) Трябва да се посочи фазата на гъвкавата шина.
(4) проводниците в рамките на интервала на устройството за разпределение на мощността трябва да имат позиция за окачване на временни заземителни проводници, които не трябва да бъдат боядисани с фазова боя.
Монтажът на клемни табла трябва да отговаря на следните изисквания:
2.13.1 Терминалната платка трябва да бъде неповредена, здраво фиксирана и да има добра изолация.2.13.2 Клемевата платка трябва да бъде лесна за подмяна и кабелна.
2.13.3 За вериги с напрежение над 400 волта, терминалната платка трябва да има достатъчно изолация и да бъде маркирана в червено.
3 Инспекция
3.1 Инспекция3.1.1 Дали вентилационните, осветителните и безопасните противопожарни устройства в разпределителното помещение за високо и ниско напрежение са нормални.
3.1.2 Вратата на разпределителния панел трябва да бъде плътно запечатана, без никакви повреди, а вътрешността на разпределителния панел трябва да бъде чиста и без прах и почва.
3.1.3 Всички разпределителни панели вътре в станцията трябва да бъдат етикетирани, за да указват предупреждение.
Сигналните светлини, камбаните и часовниците за аварии в веригата на сигналното устройство трябва да се показват точно и да работят надеждно.Проверете дали напрежението и токът на двигателя вътре в разпределителния шкаф са нормални (не повече от 5% от номиналната стойност).
Дали има явление прегряване в шината и всяка точка на контакт, дали восъкът за индикатор на температурата се стопи и дали изолационното лепило дърво е изгоряло.
3.1.7 Проверете за всякакви анормални миризми и звуци в електрическите компоненти на разпределителното устройство по време на работа.
Дали нивото на маслото на оборудването за впръскване на масло е нормално, дали цветът на маслото е потъмнял и дали има изтичане на масло.Дали индикациите на инструментите, сигналите, индикаторните светлини и т.н. са правилни и дали позицията на плочата за налягане за защита на релетата е правилна.
3.1.10 Проверете дали релето и оборудването за постоянен ток работят правилно.
Проверете за разхлабване или счупване в свързващите проводници на заземителните и неутралните устройства.3.1.12 Дали изолацията на порцеланови бутилки, изолационни втулки, стенни втулки и др. е чиста и дали има повреди, пукнатини или следи от разряд.
3.1.13 Проверете дали механичното блокиране на прекъсвачите и изолиращите превключватели е гъвкаво и надеждно. Ако се използва електромагнитно блокиращо устройство, е необходимо да се включи, за да се провери дали действието на електромагнитното заключване е гъвкаво и дали отварянето и затварянето са точни.
3.2 Месечна инспекцияПровеждане на цялостна проверка на работните и електрическите части на двигателя и разпределителния шкаф веднъж месечно, както и динамично затваряне на магнитния стартер и тест за чувствителност на релето.
3.3 Годишна инспекция
Извършвайте релейни тестове на двигателя и разпределителния шкаф на всеки три години и ги проверявайте от персонала на захранването.
3. 4 Поддръжка и поддръжка3. 4. 1 Поддръжката и поддръжката трябва да се извършват веднъж месечно.
3.4.1 При ремонта на линиите за прекъсване на захранването е необходимо първо да закачите етикети и след това да продължите с работата, за да посочите предупреждение.
3.4.2 Моторът, кабелът и разпределителният панел трябва да бъдат добре заземени, а съпротивлението на заземяване не трябва да надвишава 4 ома.
3.4.3 Измерете импеданса на постоянен ток на двигателя и проведете тест за устойчивост на променлив ток напрежение. Токовите трансформатори и трансформаторите на напрежение преминават през изпитвания за устойчивост на напрежение и изпитвания за съотношение на тока.3.4.5 Провеждане на изпитване за изтичане на напрежение върху кабели; Поправи и рестартирай релето.
3.4.6 Проверка, ремонт, регулиране и закрепване на масления превключвател; Проведете тест за устойчивост на напрежение на светкавицата.
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②-②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②
②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②