Telepítési előírások magas és alacsony feszültségű elosztó szekrényekhez
1. A telepítés előtti előkészítő munka ellenőrzése
A telepítés előtt az A. fél felügyeleti mérnöke és mérnöke ellenőrzi, hogy a bejárati út akadálymentes-e. Szükség esetén a fővállalkozónak egy egyszerű szállítási csatornát kell kiépítenie a különböző telepítési pontokhoz való csatlakozáshoz. Az építési terület elrendezésének meg kell felelnie a biztonságos és civilizált építés követelményeinek. Ugyanakkor ellenőrizni kell az építőberendezések elrendezését a telepítőegység által, felügyelni kell a telepítőegységet az építőberendezések ellenőrzéséhez, és biztosítani kell, hogy jó állapotban legyen. Before the highA feszültségű berendezések megérkeznek a helyszínre, az elosztóhelyiségnek, ároknak és az alapítócsatorna acélnak teljesen el kellett volna készülnie.
1) Elosztóhelyiség
Elosztóhelyiség: Az elosztóhelyiség megépítése előtt az elosztóhelyiség építéséhez szükséges részletes rajzokat be kell nyújtani az építőfélnek (a szerződés aláírását követő 2 héten belül a középpontba kell helyezni az ügyfél álláspontjának, tartalmának és a rajzok befejezésének idejének megerősítését). Az elosztóhelyiség építési folyamata során műszaki személyzetünknek vagy szövetkezeti egységeinknek a helyszínen kell felügyelniük az építési hibák elkerülése érdekében. (Az elosztóhelyiség építése körülbelül 2 hétig tart)-2) Alapítás
A csatornaacél elhelyezésének meg kell felelnie az elosztóhelyiségben lévő fenntartott berendezések légcsatornájának, és a berendezés és a fal közötti minimális távolságnak tisztának kell lennie (ha a távolság túl közel van, a berendezés szekrényajtója nem nyitható ki). (A csatorna acél hegesztése körülbelül 2 napot vesz igénybe, és műszaki személyzetünknek jelen kell lenniük iránymutatásra.)3) A berendezés megérkezik a helyszínre
Ha az elosztóhelyiség és az alapozás nem megfelelően van felépítve, a berendezésnek rendelkeznie kell egy tárolóhelyen (az eső megakadályozása vagy a szükséges esőálló anyagok biztosítása érdekében).
2. Telepítés
2.1 Az egyes elosztóhelyiségek ajtóinak és ablakainak szorosnak kell lenniük, és a helyiségnek tisztának kell lennie.2.2 Az elosztópanel telepítése stabil. A belső berendezés és a különböző alkatrészek közötti kapcsolat szilárd.
2.3 A panelek és szekrények földelésének szilárdnak és jónak kell lennie. Az elektromos készülékekkel felszerelt nyitható paneleket és szekrényajtókat rugalmas vezetékekkel megbízhatóan kell csatlakoztatni a földelt fémkerethez.
2.4 A kapocsdobozok telepítésének szilárdnak, jól lezártnak kell lennie, és a telepítési helyzetnek könnyen ellenőrizhetőnek kell lennie. Sorokba telepítve rendesen kell elrendezni őket.
2.5 Az elosztópanel belsejében lévő kábelezésnek vízszintesnek és függőlegesnek kell lennie, laza csavarok nélkül és jó érintkezés a huzalvégek között.2.6 A lemez belsejében lévő alkatrészek megbízhatóan rögzíthetők laza nélkül, és az érintkezők oxidációmentesek és sorok mentesek
.
2.7 A másodlagos áramkör csatlakozóinak réztermékekből kell készülniük. A kábelezésre vonatkozó különleges követelmények:
2.7.1 Az elektromos áramkörök (csavarcsatlakozás, behelyezés, hegesztés stb.) csatlakoztatásának szilárdnak és megbízhatónak kell lennie.2.7.2 A kábelmag végét és a megfelelő vezetéket meg kell jelölni az áramkör számával; A számozásnak helyesnek kell lennie, a kézírásnak tisztának kell lennie és nem könnyen halványulnia.
2.7.3 Tiszta, tiszta és esztétikailag kellemes vezetékek; A huzalszigetelés jó és sértetlen.
2.7.4 A panelek és szekrények belsejében nem lehetnek kötések a vezetékekben.2.7.5 Az egyes terminállapok mindkét oldalán lévő kábelezés általában egy, és nem haladhatja meg a kettőt.
A másodlagos áramkör töltött részei közötti elektromos rés 2,8 400 volt vagy annál kisebb feszültséggel, vagy a töltött részek és a talaj között nem lehet kevesebb, mint 4 milliméter. A szivárgási távolság nem lehet kevesebb, mint 6 milliméter.
2.9 A mozgatható alkatrészek (ajtóberendezések, vezérlőpanel stb.) csatlakoztatására használt vezetékeknek a következő követelményeknek is meg kell felelniük:
2.9.1 Többszálú rugalmas huzalokat kell használni, és a telepítés során megfelelő redundanciát kell biztosítani.2.9.2 A vezetékhámnak megerősített szigetelő réteggel kell rendelkeznie (például műanyag csővel).
2.9.3 Elektromos készülékekhez való csatlakozás során a végeket szorosan csavarják, és ne lazítsák vagy törjenek el.
2.9.4 Rögzítse a mozgatható alkatrészeket mindkét végén kapcsokkal.
2.10 A panelekbe és szekrényekbe behelyezett vezérlőkábeleknek és azok magvezetékeinek meg kell felelniük a következő követelményeknek:2.10.1 A panelekbe és szekrényekbe behelyezett kábeleket rendesen kell elrendezni, kereszteződést elkerülve, és szilárdan rögzíteni kell, hogy megakadályozzák a csatlakoztatott kapcsolólapok mechanikai terhelését.
2.10.2 A páncélozott kábelek acélszalaga nem léphet be a panelbe vagy a szekrénybe; A páncélozott acélszalag vágási pontjának végét szorosan meg kell kötni;
2.10.3 Logikai áramkörökhez használt vezérlőkábeleket, például tranzisztorvédelmet és vezérlést, árnyékolt kábelek használata esetén árnyékoló rétegeiket földelni kell; Ha árnyékolt kábeleket nem használnak, a tartalék maghuzalnak egy földelővezetéknek kell lennie;
2.10.4 A gumi szigetelt maghuzalokat szigetelő csövekkel kell védeni;
2.10.5 A panelek és szekrények belsejében lévő kábelmagokat rendszeresen függőlegesen vagy vízszintesen kell elrendezni, és nem szabad önkényesen ferde vagy keresztösszekötődni; A tartalék magnak megfelelő mozgásteret kell hagynia.2.11 Olyan területeken, ahol a szigetelt huzalokat olaj korrodálhatja, olajálló szigetelt huzalokat kell használni, vagy olajálló intézkedéseket kell tenni.
2.12 Az elosztó berendezésekre vonatkozó biztonsági műszaki követelmények:
2.12.1 Amikor két vagy több áramforrást használnak tápegységhez, az egyes áramforrások fő bejövő és csatlakozó kapcsolói között összekapcsoló eszközöket kell felszerelni (kivéve azokat, amelyeket a tápegység küld).
2.12.2 Egy összekapcsoló eszközt kell felszerelni az izoláló kapcsoló és a 10 kV-os beltéri teljes berendezéskészlet megfelelő áramköri megszakítója között.2.12.3 Az elosztó berendezés fázisszínelrendezésének meg kell felelnie a következő előírásoknak:
(1) Az egyes áramkörök fázisszínelrendezésének ugyanazon elosztóeszközön belül a lehető legkövetkezetesebbnek kell lennie.
(2) A kemény sávot sárga színsémával kell festeni az A fázisban; B fázis zöld; C
vörös fázis; Zéró vonal fekete.(3) A rugalmas sín fázisát fel kell tüntetni.
(4) Az áramelosztó eszköz intervallumában belüli vezetékeknek helyüket kell biztosítaniuk az ideiglenes földelő vezetékek függesztésére, amelyeket nem szabad fázisszínű festékkel festeni.
A kapcsolólapok felszerelésének meg kell felelnie a következő követelményeknek:
2.13.1 A kapocslapnak sértetlennek, biztonságosan rögzítenie kell és jó szigeteléssel kell rendelkeznie.2.13.2 A kapocslapnak könnyen cserélhetőnek és vezetékesnek kell lennie.
2.13.3 A 400 V-ot meghaladó feszültségű áramkörök esetében a kapocslapnak megfelelő szigeteléssel kell rendelkeznie, és pirossal kell jelölni.
3 Ellenőrzés
3.1 Ellenőrzés3.1.1 Normálisak-e a nagy- és alacsonyfeszültségű elosztóhelyiségben lévő szellőző, világító és tűzvédelmi berendezések.
3.1.2 Az elosztópanel ajtaját sérülés nélkül szorosan le kell zárni, és az elosztópanel belsejének tisztának, por- és talajmentesnek kell lennie.
3.1.3 Az állomáson belüli összes elosztó panelt fel kell tüntetni a figyelmeztetés jelzésére.
A jelzőkészülék áramkörében lévő jelzőfényeknek, harangoknak és baleseti óráknak pontosan és megbízhatóan kell működniük.Ellenőrizze, hogy a motor feszültsége és árama az elosztószekrényben normális (legfeljebb a névleges érték 5%-át).
Hogy van-e túlmelegedési jelenség a buszban és az egyes érintkezési pontokban, hogy a hőmérséklet-jelző viasz elolvadt-e, és hogy a szigetelőragasztó fa kiégett-e.
3.1.7 Ellenőrizze a kapcsolóberendezés elektromos alkatrészeinek rendellenes szagát és hangját üzemeltetés közben.
Hogy az olajbefecskendező berendezés olajszintje normális, hogy az olajszín sötétedett-e, és hogy van-e olajszivárgás.Hogy a műszerek, jelek, jelzőfények stb. jelzései helyesek-e, és hogy a relé védelmi nyomáslemez helyes-e.
3.1.10 Ellenőrizze, hogy a relé és az egyenáramú berendezés megfelelően működik-e.
Ellenőrizze, hogy a földelő és semleges eszközök csatlakozóvezetékeinek lazsága vagy törése van-e.3.1.12 A porcelánpalackok, a szigetelőhüvelyek, a falhüvelyek stb. szigetelése tiszta, valamint a sérülések, repedések vagy kisülési nyomok vannak-e.
3.1.13 Ellenőrizze, hogy a megszakítók és a szigetelőkapcsolók mechanikus összekapcsolása rugalmas és megbízható. Amennyiben elektromágneses összekapcsoló eszközt használnak, be kell kapcsolni annak ellenőrzéséhez, hogy az elektromágneses zár rugalmas-e, és hogy a nyitás és zárás pontos-e.
3.2 Havi ellenőrzésHavonta egyszer végezzen átfogó ellenőrzést a motor és elosztó szekrény működési és elektromos alkatrészeiről, valamint a mágneses indító dinamikus zárási tesztjéről és a relé érzékenységi tesztjéről.
3.3 Éves ellenőrzés
Háromévente végezzen reléteszteket a motor- és elosztószekrényen, és ellenőrizze őket a tápegység személyzete.
3.4 Karbantartás és karbantartás3.4.1 A karbantartást és karbantartást havonta egyszer kell elvégezni.
3.4.1 Áramkimaradási vezetékek javításakor először fel kell akasztani a címkéket, majd folytatni kell a munkát, hogy jelezze a figyelmeztetést.
3.4.2 A motor, a kábel és az elosztó panelt jól földelni kell, és a földelési ellenállás nem haladhatja meg a 4 ohmot.
3.4.3 Mérje meg a motor egyenáramú impedanciáját, és végezzen egy AC ellenállási feszültség tesztet. Az áramátalakítókat és a feszültségátalakítókat feszültségállósági vizsgálatokon és áramarány vizsgálatokon kell alávetni.3.4.5 Végezze el a DC ellenálló feszültségszivárgási vizsgálatot a kábeleken; Javítsa meg és állítsa vissza a relét.
3.4.6 Olajkapcsoló ellenőrzése, javítása, beállítása és rögzítése; Végezzen feszültségálló vizsgálatot a villámlásgátlón.
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②-②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②
②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②
②②
②
②